27 lutego, 2024

W czterech ścianach

Twoje miejsce w sieci

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

3 min read

Sztuczne rzęsy to znakomite rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich naturalnych rzęs bądź w natłoku codziennych obowiązków brakuje im czasu na wykonywanie starannego makijażu. Decydując się na doczepienie sztucznych rzęs, warto wiedzieć, jak je pielęgnować, aby jak najdłużej cieszyć się gwarantowanym przez nie efektem.

Sztuczne rzęsy mają mnóstwo zalet. To nade wszystkim ogromna wygoda i oszczędność czasu. Wystarczy jedna wizyta u kosmetyczki, a potem systematyczne uzupełnianie co miesiąc, aby cieszyć się gęstymi i długimi rzęsami, o których marzy znakomita większość kobiet. Poza tym nie każdą kobietę natura obdarzyła pięknymi rzęsami – zagęszczanie i przedłużanie i w takich sytuacjach nierzadko okazuje się wybawieniem.

Kluczowe 48 godzin po aplikacji rzęs

Po aplikacji sztucznych rzęs (należy pamiętać, aby robić to u sprawdzonej i godnej zaufania kosmetyczki) największe znaczenie mają dwie pierwsze doby, kiedy to wiąże się klej służący do mocowania rzęs. W tym czasie należy zachować wyjątkową ostrożność i przestrzegać pewnych zasad. Nie wolno moczyć rzęs, trzeba też unikać ich pocierania i dotykania. Doczepiane rzęsy nie lubią wilgoci. Odradzane jest stosowanie zalotki oraz kremów do pielęgnacji okolic oczu zawierających tłuste substancje (to samo odnosi się do preparatów do demakijażu). Równie istotna jest pozycja podczas snu – najlepiej spać na wznak, aby nie ryzykować ocierania rzęs o poduszkę. Są delikatne i mogą się połamać. Do przeczesywania rzęs rano i wieczorem należy używać specjalnej szczoteczki. Do powyższych zaleceń najrozsądniej jest się stosować przez cały okres noszenia sztucznych rzęs.

Tuszować czy nie?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tuszować sztuczne rzęsy, jednakże sięganie po tusze wodoodporne nie jest właściwym posunięciem – osłabiają one nie tylko rzęsy sztuczne, ale i naturalne, z czego sporo kobiet nie zdaje sobie sprawy. Formuła wodoodpornych tuszów nierzadko wywołuje uczulenia, co przy sztucznych rzęsach może doprowadzić nawet do infekcji oka. Dzisiaj na rynku nie brakuje specjalnych produktów do makijażu przedłużanych rzęs, warto zatem się nimi zainteresować – nie zawierają one tłustych substancji. Przy nakładaniu tuszu trzeba uważać, aby zbyt mocno nie ciągnąć rzęs – mogą się odkleić.

Jak wykonać demakijaż?

Do wykonania demakijażu potrzebny jest łagodny preparat niezawierający substancji oleistych oraz patyczki kosmetyczne, oczu nie wolno przecierać wacikami. Dobrym pomysłem nie jest też sięganie po kosmetyki zawierające w składzie alkohol. Preparaty pielęgnacyjne na bazie wody wydają się najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Przy właściwej pielęgnacji sztuczne rzęsy utrzymują się średnio ok. miesiąca, aczkolwiek wiele tu zależy od predyspozycji oka oraz od kondycji naturalnych rzęs. Oswojenie się ze sztucznymi rzęsami i wyrobienie sobie pewnych nawyków wymaga co prawda czasu, lecz jest niezbędne, aby jak najdłużej cieszyć się rezultatem zabiegu. Codzienna, delikatna pielęgnacja przedłuża jego trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.